NASZE MEBLE

Nasze pierwsze lustro z drewna

Chociaż syndrom wicia gniazdka przypisuje się kobietom w ciąży, to właśnie tak moglibyśmy określić, to co stało się po wspólnym zamieszkaniu. Tu serwetka, tam narzutka, tu pudełko na drobiazgi, tam dywanik. Były to drobne akcenty, które robiły znaczną różnicę w wystroju. Oczywiście nie skończyło się na kilku dodatkach – zmiany dotknęły także meble. Dziś pokażemy Wam, co zrobiliśmy z pewnym meblem w naszej łazience i jak zainspirował nas do dalszego działania.

Lustro z drewna

Jeszcze dwa miesiące temu patrząc na ścianę łazienki staraliśmy się nie zwracać uwagi na to, co na niej wisi. Lustro? Jakie lustro? Postanowiliśmy zrobić mu nową ramę i nadać sensowny kształt. Miało stać się widocznym elementem wystroju. Do jego wykonania użyliśmy starych listew, które akurat mieliśmy. Projekt z recyklingu jak się patrzy!

apa007xcfmale 1 Nasze pierwsze lustro z drewna

apagg007xcf Nasze pierwsze lustro z drewna

IMG 20160815 115355 Nasze pierwsze lustro z drewnaapagg008xcf Nasze pierwsze lustro z drewna

apa013xcf Nasze pierwsze lustro z drewna

Początek Tak się składa i wielkie plany

Tworząc to lustro nie wiedzieliśmy jeszcze, że to początek Tak się składa. Doszliśmy wówczas do wniosku, że fajnie byłoby w końcu wykorzystać nasz warsztat, wspólny zapał do remontów, miłość do drewna i zacząć prace nad porządnym produktem (lub produktami), które uzupełnią przestrzeń naszego domu, domów bliskich, a w przyszłości być może kogoś zupełnie obcego? Nie mieliśmy także pojęcia, że kilkanaście tygodni później będziemy patrzeć na nie z miną „o matko, jakie nieprofesjonalne wykonanie!”.

Doskonalenie warsztatu – lustro z drewna

Prace nad tym, by stworzyć produkt bliski ideału trwały kilka tygodni. Początkowo błądziliśmy jak dzieci we mgle, sprawdzaliśmy różne materiały, kompletowaliśmy narzędzia, elektronarzędzia oraz doskonaliliśmy umiejętności. Po drodze powstało jedno, niewielkie lustro, z którego nie jesteśmy wcale dumni. Ale już w drugim projekcie udało się dopracować wszystkie możliwe szczegóły i stworzyć cieszący oczy oraz serce prototyp . Oto efekt.

IMG 0384f Nasze pierwsze lustro z drewna

IMG 0370a Nasze pierwsze lustro z drewna

IMG 0405dvvv Nasze pierwsze lustro z drewna

IMG 0396x Nasze pierwsze lustro z drewna

IMG 0374x Nasze pierwsze lustro z drewna


Tak się składa, że akurat ta, z pozoru niewielka, metamorfoza sprawiła, że wspólne projekty i tworzenie „czegoś z niczego” stało się tym, co nas naprawdę jara. Chociaż oboje jesteśmy na etacie i czasem siedzenie w warsztacie po 18 mogłoby zamienić się w leżenie przed TV, to nie wyobrażamy sobie, że przerzucanie kanałów jest przyjemniejsze od szlifowania, klejenia, czy malowania. Jak podoba się Wam efekt dotychczasowych prac?

Działamy już z kolejnymi projektami. Co będzie następne? Zobaczycie wkrótce! :)

Pozdrawiamy,
Ekipa Tak się składa
Maja&Bartek

PS By widzieć więcej kadrów z naszego warsztatu obserwujcie nas na FacebookuInstagramie! Będzie nam bardzo miło! :)

Komentarze

Komentarz