NASZE PRACE

Rustykalna mapa świata

Tak się składa, że…

Od momentu napisania naszego pierwszego posta minęło już kilka dobrych tygodni! Właśnie wtedy na blogu pojawił się jeden z naszych pierwszych projektów – jeleń z drewna. Zwierz dostał już wiele pochwał od bliskich i znajomych, więc nadal mieszka sobie w naszym przedpokoju. Zainspirowani opiniami postanowiliśmy zrobić coś nowego w tej samej technice. Jedna połowa naszej ekipy uparła się na kolejne zwierzę (wbrew pozorom nie był to osioł!), a druga na coś bardziej ambitnego a jednocześnie porażającego wielkością. Lubimy mierzyć wysoko, dlatego tym razem stanęło na naprawdę dużym formacie oraz wzorze, który wymagał od nas kilku podejść w układaniu, przekładaniu, wyrównywaniu, porównywaniu, a także poprawianiu. Były momenty zwątpienia, ale ostatecznie z dumą przedstawiamy coś, na czym tak bardzo zależało Bartkowi :)

Rustykalna mapa świata

Wybierając wśród kilku pomysłów, wiedzieliśmy, że odtworzenie wszystkich konturów mapy świata będzie ultra trudnym zadaniem. Najbardziej problematyczne okazało się wcale nie klejenie, szlifowanie, czy malowanie takiej ilości elementów, ale ignorowanie niektórych krain geograficznych oraz upraszczanie ich kształtów. Spory o to, czy Półwysep Kalifornijski ma się znaleźć na mapie albo, czy Bałtyk nie ma przypadkiem za dużej powierzchni, mnożyły się wraz z układaniem kolejnych kontynentów. Gdy zażegnaliśmy pewne konflikty i umownie określiliśmy granice, okazało się, że to była niezła powtórka z geografii oraz cierpliwości :D

1a015xcf Rustykalna mapa świata

1a009xcf Rustykalna mapa świata

1a008xcf Rustykalna mapa świata 1a017xcf Rustykalna mapa świata
Niemal wykończona mapa stała przez chwilę w naszym salonie, ale miejsce obok kominka nie było najlepszym rozwiązaniem. Teraz czeka, aż wymyślimy do niej wytrzymałe systemy do wieszania, bo ta nasza Ziemia trochę waży :)

1a011xcf Rustykalna mapa świata

Patrząc na powyższe zdjęcie ubolewamy nad tą pustką obok kominka. W warsztacie kurzy się bujany fotel, który idealnie tu pasuje. Jest jednak w kolejce do odnowienia tuż po naszej komodzie kuchennej z lat 50/60-tych (mogliście ją zobaczyć na naszym Instagramie).

1a007xcf 1 Rustykalna mapa świata

Tak się składa, że bardzo lubimy ten projekt. I chociaż rozmiary powalają (nie tylko wątłe ręce kobiece), to w minimalistycznym wnętrzu będzie się idealnie komponować :)

A jak Wam podoba się nasza rustykalna mapa świata?

Pozdrawiamy,
Ekipa Tak się składa
Maja&Bartek

Komentarze

Komentarz

  • Świetny pomysł! Mapa wygląda rewelacyjnie.
    Pozdrawiam
    Hania