DIY

Terrarium diy

Miniaturowe terrarium DIY

O tym, że miniaturowe terraria są hitem ostatnich miesięcy co chwila przypominają blogi, Pinterest, magazyny wnętrzarskie oraz sieciówki. Co w nich takiego fantastycznego? Fakt, że można niewielkim kosztem stworzyć swoje miejsce z roślinkami.

Stolik z terrarium

Pamiętacie stolik do ogrodu zimowego z drugiej części metamorfozy? Początkowe plany zakładały stworzenie terrarium w środku blatu. Pomysł porzuciliśmy, ale blat z desek jest tak zrobiony, że w każdej chwili możemy zdemontować dowolny fragment i dokonać metamorfozy mebla. Kto wie, może kiedyś?

Inspiracje

Oczywiście szał terrariowy sprawił, że zapragnęłam stworzyć coś swojego. Ba, terrarium jest idealne dla takich roślinnych ignorantów, jak ja.

Nim zaczęłam zbierać materiały przebrnęłam przez wiele inspiracji. Najpierw upodobałam sobie stonowane kompozycje z sukulentów, które pasują do niemal każdego wnętrza, ale w końcu odkryłam, że chciałabym coś totalnie odjechanego, może z kaktusami? I tak w klimatach jelenia z drewna powstało futurystyczne terrarium.


Terrarium DIY

Materiały:
Szklane naczynie – polecam szukać w sklepach „Wszystko po X zł„, albo wykorzystać to co znajdziemy w domu – słoiki, małe akwaria itp.
Kamienie – ja podkradłam naszą „podłogę” z ogrodu zimowego
Ziemia do kaktusów
Kulort (IKEA) – ozdobne, kruszone szkło
Dwa kaktusy
Figurka jelenia – koszt ok. 3-4 zł, możecie dostać je w sklepie z zabawkami, albo hipermarketach

Co z tego wyszło?

ap008xcf Terrarium diy ap009xcf Terrarium diy ap010xcf Terrarium diy ap012xcf Terrarium diy ap013xcf 1 Terrarium diy ap014xcf Terrarium diy

 

 

 

 

 

 

Tak się składa, że to efekt finalny!

Pozdrawiam,
Maja

Komentarze

Komentarz