fbpx

Edukacja

Pogadajmy
o drewnie...
i meblach!

Tak się składa, że rozmowy o drewnie to dla nas ogromna przyjemność! Moglibyśmy godzinami dyskutować na temat klejenia, szlifowania, czy impregnacji… W tym miejscu chcielibyśmy podzielić się wiedzą, tak byście wiedzieli z czego tworzymy nasze meble, a właściwie to z czego ma powstać Wasz wymarzony mebel!

img851 3 Edukacja

KLASY DREWNA

Tak się składa, że naszym warsztacie posługujemy się różnymi klasami drewna, z których (w uproszczeniu) powstają dwa typy blatów – bezsęczne i rustykalne. Jak wyglądają i czym się różnią?

GATUNKI DREWNA

Tak się składa, że gatunkami drewna, z których tworzymy nasze meble jest dąb i jesion. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobnie, ale to tylko pozory! Poznaj charakter każdego z nich.

IMG 3497 Edit 1 2 Edukacja
img 2558 1024x1024 Edukacja

IMPREGNACJA DREWNA

Tak się składa, że tworząc nasze meble staramy się podkreślić wszystko, co w drewnie najpiękniejsze, dlatego do impregnacji używamy olejów oraz wosków olejnych, które pozwalają materiałowi “oddychać” oraz podkreślają usłojenie. Dlaczego warto wybrać ten sposób zabezpieczania blatu i jak pielęgnować meble?

MOŻLIWOŚCI WYBARWIENIA

Tak się składa, że drewno to bardzo wdzięczny materiał, który można poddawać zabarwieniu. Używane przez nas oleje i olejowoski pozwolą Ci nie tylko podkreślić charakter drewna, ale i dopasować jego kolor do podłogi lub mebli, które już posiadasz. Sprawdź nasz e-próbnik kolorów lub zamów darmową próbkę i sprawdź efekt na żywo. 

img849 2 tile 1024x1024 Edukacja
IMG 5514 1 Edukacja

NIETYPOWE WYKOŃCZENIE BLATU

Tak się składa, że drewniane meble nie muszą kojarzyć się z nudą. Chcesz zobaczyć, jak wygląda blat cięty pod kątem, blat z oflisem, szczotkowane drewno, albo sęki wypełnione na czarno?

PEŁEN STELAŻ

Tak się składa, że chcemy, by nasze meble służyły Wam przez długie lata. Dlatego podstawą każdego stołu jest ręcznie tworzony, porządny, pełny stelaż. Co “pełny stelaż” oznacza? Nogi stołu są połączone stalową ramą! Rama nie tylko zapobiega obruszaniu się nóg, ale także stabilizuje drewno i zapobiega jego odkształcaniu.

img 3315 1 Edukacja
IMG 3358 1 Edukacja

DOSTAWKA

Tak się składa, że nie zawsze do domu udaje się wstawić drewniany stół o wystarczających gabarytach. Co zrobić, gdy masz małe mieszkanie? Do niemal każdego projektu możemy stworzyć dostawkę, czyli blat o głębokości 40 lub 50 cm, którym przedłużysz powierzchnię roboczą. Cały mechanizm to nasz autorski projekt – solidna, stalowa konstrukcja, która posłuży przez dłuuugie lata.

TAK SIĘ SKŁADA