fbpx

Drewniany regał modułowy

Drewniane regały modułowe inspirowane trendem #urbanjungle były projektami, które podarowaliśmy naszym mamom na dzień matki.
Zobaczcie jak prezentują się w pełnej okazałości – jako kwietnik w ogrodzie oraz jako regał w domu.

Tak się składa, że...

Tak się składa, że odkąd zakochaliśmy się w pracy z drewnem zawsze chcieliśmy zrobić coś dla naszych bliskich. Każda okazja jednak zaskakiwała nas jednak zbyt szybko i zamiast wymyślać projekt na urodziny, dzień babci, albo inną okazję szukaliśmy prezentów w galeriach handlowych. Aż pewnego dnia (z dużym wyprzedzeniem!) postanowiliśmy, że zrealizujemy prezenty na dzień mamy. Planowaliśmy stworzyć coś nowego i innego, niż dotychczas, ale równie prostego i użytecznego.

 

TREND URBAN JUNGLE

Zainspirowaliśmy się jednym z najgorętszych trendów Instagrama, który kryje się pod hasztagiem #urbanjungle. Polega on na przeradzaniu swoich mieszkań/pokojów w miejskie dżungle, które pozwalają odpocząć od miejskiego zgiełku i poczuć się we własnym domu jak w dżungli. To rozwiązanie idealne dla osób, które mieszkają w dużych miastach!


https://www.instagram.com/p/BUY4uTRF1H0/

 

Zaabsorbowani trendem wymyśliliśmy więc naszym mamom regał, który z założenia miał być kwietnikiem do stworzenia domowej/balkonowej strefy chillu. Chcąc uprzyjemnić im te miejsca zaczęliśmy projektować…

 

Drewniany regał modułowy x2

I tak też każde z nas stworzyło projekt o zupełnie innych wymiarach, ale o dokładnie takich samych cechach. Założyliśmy, że każdy mebel:

Musi być wielofunkcyny – regał może być zewnętrznym kwietnikiem albo domowym regałem.

Musi być praktyczny – ma kilka półek.

Nie może zajmować za dużo miejsca – kojarzycie te niewielkie balkoniki, na których wiesza się pranie i ewentualnie zostaje miejsce na położenie mopa? Tak, to idealny mebel w takie miejsca.

Nie może być toporny w formie, ale stabilny – stelaż to mocna, ale delikatna pod względem wizualnym konstrukcja, która wytrzyma tony kwiatów/książek/sprzętów.

Nie może mieć półek montowanych na stałe – wymyśliliśmy, że każda półka będzie składała się z dwóch oddzielnych blatów (modułów), które będzie można zdejmować, przesuwać i zakładać kiedy i jak się chce. Takie rozwiązanie może być pomocne, jeśli jakaś roślina jest wyższa, niż przeznaczona dla niej półka lub gdy chcemy zdjąć półkę wraz z kwiatkiem. To także praktyczne wyjście, gdy po kilku sezonach musimy odświeżyć blaty, albo lubimy zmiany.

Będzie miał drewno zabezpieczone olejem – dzięki temu można postawić regał w domu i położyć tam masę bibelotów lub książek, a także zorganizować urban jungle, albo wystawić regał na balkon i użytkować jako kwietnik.

Po kilku dniach bardziej intensywnych prac i nieplanowanych wpadkach wspólnymi siłami stworzyliśmy dwa regały, zresztą zobaczcie sami!

 

DREWNIANY REGAŁ MODUŁOWY NR 1

To większy regał, który posiada niewiele dłuższe od wymiarów stelaża półeczki z jesionu. Można na nim stawiać naprawdę duże rośliny.

x2008maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

x2007maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkonx2010maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon


x2017maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

x2016maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

x2014maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

x2020maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

x2018maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

x2023maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

gifblog Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

 

DREWNIANY REGAŁ MODUŁOWY NR 2

Ten regał jest nieco niższy od poprzednika, posiada mniejsze odstępy między półkami, które można regulować zdejmując półeczki. Posiada jednak większą powierzchnię do stawiania.


blog007maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon
blog009maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

blog011maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

blog008maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

blog012maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

blog013maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

blog014maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

blog017maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

blog019maled Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

gif final Drewniany regał modułowy do domu, ogrodu i na balkon

 

Jak mogliście zobaczyć na zdjęciach oba regały mają modułową konstrukcję – półeczki można dowolnie zakładać i zdejmować tak jak się chce! Meble są zabezpieczone naszym ulubionym produktem olejem – jesion wygląda bardzo naturalnie, a co najlepsze nie wchłania wody.

Chętnie dowiemy się, czy stworzylibyście na naszym regale miejską dżunglę, czy raczej ustawilibyście na nim swoje książki i inne bibeloty oraz tego, który model chętnie postawilibyście w Waszym domu/balkonie – większy, czy mniejszy?

Pozdrawiamy,
Tak się składa
Maja i Bartek

PS Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda tworzenie i renowacja mebli w naszym wydaniu “od kuchni” to obserwujcie nasz Instagram. Czasem dodajemy video na InstaStories, a to prawdziwa gratka :)

Zobacz inne wpisy:

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
TAK SIĘ SKŁADA